Śluby konkordatowe - Śluby we Włoszech

Śluby we Włoszech
Emozioni Per Sempre
Przejdź do treści

Śluby konkordatowe

Usługi    ŚLUBY KONKORDATOWEWe Włoszech panują takie same zasady jak w Polsce, zatem jesteśmy w stanie zorganizować nastrojową Mszę Św. połączoną z wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w wybranym przez Państwa mieście we Włoszech. Nie muszą Państwo przyjeżdzać dużo wcześniej przez datą ślubu. Wszelkie formalności zostaną przez nas dla Państwa załatwione. Na miejscu będą Państwo proszeni o stawienie się wraz z naszą konsultantką - tłumaczką w Urzędzie Stanu Cywilnego na dzień/dwa lub trzy dni przed planownym ślubem w celu podpisania niezbędnych dokumentów (w zależności od miasta).
PRZED WYJAZDEM (na terenie Polski):

KROK 1.
Wspólny wybór Parafii we Włoszech.

KROK 2. Wyznaczenie dnia i godziny Mszy Św. (sprawdzanie przez nas dostępności). W międzyczasie uczestniczą Państwo w naukach przedmałżeńskich w Państwa Parafii na terenie Polski. Jeśli chodzi o zapowiedzi to muszą się one odbyć w Państwa Parafii - musimy znać daty odbytych zapowiedzi. Po odbytych naukach i zapowiedziach proszeni są Państwo o zwrócenie się do Państwa Proboszcza w celu sporządzenia protokołu i uzyskania Licencji na zawarcie związku małżeńskiego za granicą w innej parafii z informacją w której.

KROK 3. Następnie proszeni są Państwo o przesłanie lub dostarczenie naszej konsultantce-tłumaczce języka włoskiego w Warszawie niezbędnych dokumentów (lista poniżej).

KROK 4
. Nasza konsultantka zajmie się tłumaczeniem Państwa dokumentów oraz ich legalizacją i przesłaniem ich do naszego biura we Włoszech. Na miejscu osobiście dostarczamy Państwa dokumenty do Urzędu Stanu Cywilnego oraz Kurii i Parafii.
W Kurii we Włoszech uzyskujemy zgodę na Państwa ślub i dokonujemy odpowiednich opłat.

PO PRZYJEŹDZIE (Na terenie Włoch)

KROK 5. Wizyta Państwa Młodych oraz konsultantki - tłumaczki języka włoskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego wybranego miasta, na dzień lub dwa dni przed ślubem, w celu podpisania dokumentów. Czasem nawet w ten sam dzień, ale koniecznie przed mszą św.

KROK 6. Podczas Mszy Świętej Para Młoda, świadkowie i Ksiądz podpisują dokument zawarcia związku małżeńskiego, a Urząd Stanu Cywilnego po otrzymaniu od Parafii odpowiedniej dokumentacji po około 8/10 dniach wydaje skrócony odpis aktu małżeństwa.
Jest on wydawany przeważnie na druku wielojęzycznym w 2/3 egzemplarzach. Jeśli jest taka potrzeba zajmujemy się jego tłumaczeniem i przesłany Parze na wyznaczony adres w Polsce.

PO POWROCIE DO KRAJU
Państwa zadaniem będzie jedynie dostarczenie otrzymanych od nas dokumentów do Urzędów Stanu Cywilnego w Polsce oraz do Państwa Parafii w celu wpisu do odpowiednich ksiąg na terenie Polski.

Kom.  PL +48 57 57 36842IT + 39 334 9656276

Wróć do spisu treści